Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf,(München, J. G. Weiß'sche Buchdrukerei),1 t. (címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés,kissé kopott, kissé sérült gerinccel, foltos, hullámos lapokkal. / Gilt linen-binding, in German language. With little bit worn cover, and lit...
Acte du Congres De Vienne du 9 Juin 1815, Avec ses annexes. Vienne, 1815. Imp. Royale. A Napóleoni háorúkat lezáró Bécsi Kongresszus hivatalos jegyzőkönyve. Official protocol of the Congress of Vienna, at the end of Napoleon wars. Paper binding. 334p
1899 Magyar Történeti Életrajzok 1899. XV. évf. 1-5. füzet: Fraknói Vilmos: Werbőczi István életrajza. Magyar Történeti Életrajzok. 1899. XV. évf. 1-3.füzet.; Erdélyi Pál: Balassa Bálint. 1551-1594. Magyar Történeti Életrajzok. 1899. XV. évf. 4-5.füzet.; Bp., 1899, Franklin, 128;129-256; 257-380 p. +10 (mellékletek) t.; 1 t. (Werbőczi István birtokainak térképe)+127; 129-251 p.+9 (mellékletek) t. ...
Magyar Golgota 1944. Regénysorozat. Fóthy János: Horthyliget- a magyar Ördögsziget Gyenes István: Élet a föld alatt Izsáky Margit: Ország a keresztfán Lévai Jenő: Endre László, a magyar háborús bűnösök listavezetője Lévai Jenő: A margitkörúti vészbírák Palást László: A bori halálút regénye Petyke Mihály: A Gestapo foglya voltam Vajda Zoltán József: a lapátos hadsereg Bp., é.n., Müller Károly (ezel...
[Madame de Suberwick, Victorine Germillon] Féréal M. V.: Az Inquisito titkai. Magyarra átdolgozta: Ilosvai Hugó. Bp., 1902, Fritz Ármint-ny., 150+2 p. Átkötött modern műbőr-kötés, a címlap és még 3 lap restaurált, javított.
Kozma Ferenc emléke. Kiadja: a Földművelésügyi M. Kir. Minister. Bp., 1898, Pallas-ny., 1 t. + 89+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos borítóval. Kozma Ferenc (1828-1892) mezőgazdász, lótenyésztő, aki sokat tett a magyar lótenyésztés felvirágoztatásáért. A bábolnai, kisbéri, mezőhegyesi, fogarasi méntelepek újjászervezője. Munkásságának köszönhetően vált ...
Magyarország különösen híres erődítményeinek ábrázolása. Magyar várak német szemmel 1664-ben. Fordította, a jegyzeteket írta és a térképeket szerkesztette: Varga J. János. Bp.,1995, Balassi Kiadó. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, jó állapotban.