Illés Endre: Homokóra. Bp., 1962, Magvető. A szerző, Illés Endre (1902-1986) dedikációjával "a könyv és a zene közös szeretetében" 1963-ból. Kiadói vászonkötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.