Karafiáth Jenő: Az én dalaim. Bp., 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal.
Karafiáth Jenő (1883-1952) politikus, Budapest főpolgármestere, külügyminiszter, költő verseskötete. Jó állapotban.
Fodor András: A Kollégium. Napló, 1947-1950. Bp., 1991, Magvető. Fodor András (1929-1997) költő által Szász Imre (1927-2003) író, műfordítónak dedikált: "Szász Imrének...abban a történelmi pillanatban, amikor egymás mellett ülünk a volt Japán Kávéhézban (...) amint látni fogja az én vallomásom őnélküle meg sem íródott volna.... (...)". Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Juhász Árpád: Szabadság himnusza. Bp., 1946, (Springer-ny.) Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel, kis hiánnyal, az utolsó lap szélén kis hiánnyal.
Mécs László: Vigasztaló. Bp., én. (1936), Athnaeum. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben. Számozott 493., számú példány. A szerző által dedikált. A címlapon ajándékozási sorok Apától a fiának. Mécs Lászlóra vonatkozó jegyzettel, beragasztott írásokkal. Az elülső szennylapon beragasztott fotólappal, valamint a könyvben még egy fotólappal, rajtuk csoportképek katonákkal a prebenyiki Majláth-kastély kapujában.