Szigethy Gábor: Shakespeare-t olvasó Petőfi. Bp., 1979, Magvető. A szerző, Szigethy Gábor (1942-) Kossuth-díjas magyar színháztörténész, rendező által dedikált! Kiadói vászonkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
Heinrich Gusztáv: A német irodalom rövid története középiskolák számára. Bp., 1889, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 2+165+III p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, tiszteletpéldány bélyegzéssel.
Vertrán Endre: Hagyatékom fiaimnak. "Tiszta jövedelme az Aradon felállítandó árvaház javára fordítottaik." Arad, 1880, Györgyössy Rudolf-Millig József, 12+238+2 p. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, kissé dohos.-
Madzsar Gusztáv (Rudnay Kálmán): Nevelőben. Regény. Bp., 1893., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 216 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel, hiányzó elülső szennylappal, kissé megviselt állapotban.
Tompa Mihály: Virágregék. Pest., 1863., Heckenast Gusztáv, VI+175+3 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a címoldalt követően egy - szöveget nem érintő - laphiánnyal.
Czeslaw Spychalski: A varászvessző tudománya. Radiesztézia a házban és a ház körül. Tapolczai László fordítása. Bp, 1990, Háttér Lap-és Könyvkiadó. Papírkötésben, szép állapotban.