Komjáthy István: A Nap lakodalma. Román népballadák. Debrecen, 1947, Debreceni Magyar-Román Társaság, kiadói papírkötés. Az ajánlást és az összekötő verseket Komjáthy István írta. A címlapot egy román népi fametszet hasonmása díszíti. A metszetek és a címlap Pósafalvi István műve. Megjelent 1500 példányban.Ajándékozási sorokkal, papír borító enyhén kopott
Tamási Áron: Játszi remény. Bp., 1961, Szépirodalmi. A szerző (?) által írt sorokkal (aláírás nélkül!), Kisfaludy András (1950- ) rendező és mások aláírásaival. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Bán Willy (?-1945) filatéliai szakíró érdekes ajándékozási soraival (1918). Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, kopott karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, a slightly worn-out hardcover, in good condition.
Florenz, Karl: Japanische Dichtungen. Weissaster. Ein romantisches Epos nebst anderen Gedichten. Leipzig - Tokyo, 1898, C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, hardcover, in good condition.
Pintér Jenő: Magyar irodalom története. II-IV., VI-VIII. 1-2. köt. Bp.,1930-1941, Stephaneum. Átkötött félvászon-kötésben, az egyik gerince hiányzik, egy gerincen kis sérüléssel, két kötet hiánnyal (I., V.)