Vegyes úttörő mozgalommal kapcsolatos kiadvány, 2 db:
Ancsin Pál-Tóth József: Képes úttörőmozgalom történet. Bp., 1986, Magyar Úttörők Szövetsége. Kiadói foltos papírkötés.;
1973-1974. Úttörőévi program. Bp., 1973, Ifjúsági Lapkiadó. Kiadói papírkötés.
Zrínyi Miklós: Adriai tengernek Syrenaia. Hasonmás kiadás. Bp. 1980, Akadémiai Kiadó-Magyar Helikon. Kovács Sándor Iván kísérőtanulmányával az utószóban. Az utószó Kovács Sándor Iván (1937-2019) által Illés Endre (1902-1986) író, könyvkiadó igazgatónak dedikált! A műbörkötésű könyvben előzéklapon Illés Endre hagyatéki pecséttel. Kiadói műbőrkötésben és kiadói papírkötésben (utószó), kiadói kissé szakadt karton védőtokban, papírkötésen kisebb szakadással.
A magyar irodalom története. 1. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. Bp., 1906, Athenaeum. Kissé kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Csikóink kényesek. Magyarországi cigány népköltészet. Vál.: az utószót és a jegyzeteket írta: Szegő László. Bartha László illusztrációival. Bp., 1977, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.