Az élet könyvei sorozat öt kötete:
Landauer Béla: Glória.
P. Ábrahám Ernő: Csillagok a Tiszában.
Endrődi Sándor: A pálya végén.
Tarczai György: Magyar legendák.
Pethő Sándor: Szabadságharc eszméi. Bp.,1914-1916, Élet. Kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Székfoglalók 1995-1998. I-II. kötet. Szerk.: Beck Mihály. Bp., 1999, MTA. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapszélek de egyébként jó állapotban; Emlékbeszédek 1998. Az MTAÍ elhunyt tagjai felett. Szerk.: Glatz Ferenc. Bp., 1999. MTA. Kiadói papírkötés,kissé foltos lapszélek de egyébként jó állapotban.
Mereskovszkij munkái sorozat 10 kötete.(8 mű 10 kötetben.) Bp.,é.n.,Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az egyik töredék kötet, változó, többnyire kopott, rossz állapotban.
Vegyes könyvtétel, 9 db: Dickens: Copperfield Dávid III-VI. köt., Nickleby Miklós I. köt., Kis Dorrit. IV. köt., Nagy várakozások. III. köt.; Móricz Zsigmond: Shakespeare; Denise Leblond-Zola: Zola. Élete, munkája, küzdelme. Bp., én., Gutenberg-Fehér Holló-Renaissance. Kiadói papírkötésekben, változó állapotban, a Móricz kötet gerince elvált a borítótól.
3 db könyv - Harsányi Zsolt: Csakazért is!; Kosáryné Réz Ilona: Ida néni és Samu bácsi; Szász Géza: Szegény Mici. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
Vegyes könyv tétel, 3 db: Frieda Hauswirth: Egy Bráhmán család. Bp, é.n., Stilus Könyvkiadó. Ajándékozói bejegyzéssel; Gottfried Keller: Seldwylai emberek. Bp., é.n. Franklin.; H. G. Wells: Mi lesz holnap? (A jövő regénye). Bp., é.n., Athenaeum.