Horváth Henrik: A magyar szobrászat kezdetei. Ars Hungarica 12. Bp., 1936, Bisztrai Farkas Ferenc, 32 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 p. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Magyar Vilmos A klasszikus és a reneszánsz építőművészet formái. Építő Munkavezetők Könyvtára XIII. Bp., 1918, Kilián Frigyes Utóda,(Stephaneum-ny.),189+3 p. Második, bővített és teljesen átdolgozott kiadás. Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Emil Pirchan: Művészek műhelytitkai. Két évezred festőinek, szobrászainak és építészeinek életéről, munkájáról, szerelméről, és haláláról. Fordította: Szalai Sándor. 240 képpel. Budapest, 1945. Dante Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, 287 p. A kiadói papírborítója hiányzik! A borító szélei, sarkai kopottak. Laza kötéssel.
Fabriczy Kornél kisebb dolgozatai. Fordította Rózsaffy Dezső. Bp., 1915, MTA. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Zolnay Vilmos: A művészetek eredete. (Pokoljárás). Bp., én., Magvető. Második, bővített kiadás.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kartonált papírkötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
5x5=25. Russian Avant-garde Exhibition Moscow 1921. A Catalogue in Facsimile.: John Milner:The Exhibiton. 5x5=25. Its background and significance. Angol nyelven Ford.: Christiana von Manen.; Katalógus. 6 számozatlan, orosz nyelvű levél előtt angol nyelvű hártyapapírral. Bp., 1992, Helikon-Van Gennep-Artist Bookworks, (Gyoma, Kner), 44+3 p.;6+6+6 p. Kiadói papírkötések, kiadói kartontokban, jó ál...