Bochkor Károly: A magyar állami számvitel rendszere (számviteltan) tekintettel a törvényhatóságok és községek háztartására. Bp., 1887, ifj. Nágel Ottó,(Pesti Lloyd-ny.), XII+596 p. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Beöthy Leo: A társadalmi fejlődés kezdetei. I-II. kötet. Bp., 1882. MTA. 429+534 p. Korabeli kopottas félbőrkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Szepesi Imre: Elemi latin nyelvtan gyakorlatban előadva - - kegyesrendi tanár által. Kühner után. A tanuló ifjúság használatára. Második rész. Pest, 1861, Beimel J. és Kozma Vazul, VIII+288 p. Negyedik kiadás. Kopott félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel.
Latin szókötés az alsó és felső tanodai ifjuság használatára. II. rész: Módtan, hat függelékkel. A negyedik osztály számára. Több jeles német szerző után szerkeszté: Deák Sándor. Pest, 1861, Heckenast Gusztáv, 167+1 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, ceruzás bejelölésekkel.+ [Szepesi Imre: Latin nyelvtankönyv. Bp..,1858,Beimel-ny.], V-VIII+9-148 p. Hatodik kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés,...
The Living Webster Encyclopedic Dictionary of the English language. Chicago, 1975, The English Language Institute of America. Angol nyelven. Kiadói keménykötés,aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel.
Varia ethnographica et folkloristica. Szerk.: Szabó László- Keményfi Róbert. Debrecen, 1997, Ethnica. Papírkötésben, kissé kopott, de egyébként jó állapotban.