Metz István: Mozdony- és motorkezelés ipar- és közúti vasutakon. Bp., 1953, Közlekedési Kiadó. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 1060 példányban.
1938 VOGE Vasutasok Zsebkönyve 1943 évre. Szerk.: Dr. Bezőky József. Bp., A Magyar Keresztényszociális Vasutasok Országos Gazdasági Egyesülete, 319 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
Vegyes vasúti témájú könyvtétel, 5 db. Günther Feuerreissen: Reissen mit der Dampfbahn. Berlin,1982,VEB. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Ulrich Schenfold: Mein erstes Buch der Eisenbahn. München,1980,Südwest. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kijáró lapokkal. ZEV+DET. Die Eisenbahntechnik. 1992. August/September. Graz, 1992, Glasers Annalen. Német nyelven. Kiadói papírkötés...
In Treno al Cinema. Immagini per un viaggio in Italia. Szerk.: Eugenio Bernardi-Piero Spila. Roma, 1988, Peliti Associati. Olasz nyelven. Számos fotóval illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban.
150 éves a magyar vasút 1846-1996. Szerkesztette Mezei István. Bp.,(1996), MÁV Rt. 477 p. Kiadói nyl-kötésben, a címlap és a 23. oldal között hiányzó lapokkal, kijáró lapokkal, rossz állapotban. +William Wenger: Eisenbahnen der Welt. Lausanne, 1969, Mondo-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.