Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával mellékletként ellátott Hamvas Béla könyv. Emil Schumacher (1912-1999): Alak (eredetileg. cím nélkül). Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 13/40, 21x15 cm. Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice...
Aszalay József: Szellemi Omnibus kéjutazásra az élet utain. I-III. köt. Pest, 1855-1856, Beim J. és Kozma Vazul-Geibel Ármin, VII+308+2; 4+327; 2+364+6 p. Első kiadás. Korabeli kopott félvászon-kötésben, festett lapélekkel/lapszélekkel, (foxing) foltos lapokkal, a 96-97. oldalak között szétvált kötéssel, a 97.- 111. oldalak között laza fűzéssel, 98-111. oldalak között üres, nyomdahibás lapokkal.
[Verdion, Otto Bernhard (1719-1800)] Róbert Péter született anglus élete és különös történetei, ... Ford.: Sz. Szentiványi László. Pozsony-Pest, 1806, Füskúti Landerer Mihály, 1 t.+315+3 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, restaurált címképpel, címlappal és lapokkal, egy lapon lyukkal, foltos. Ritka!
Néhai r. sz. birodalombéli gróf méltóságos széki Teleki Jósef úr sírhalma. Pest, 1819., Trattner János Tamás, 1 t.+261+2 p. Átkötött kartonált papírkötés, kopott borítóval, a címképen javítással. Ritka!
Turóczi-Trostler József: A magyar nyelv felfedezése. Két tanulmány az európai s magyar humanizmus kapcsolatairól. DEDIKÁLT! Bp., 1933, Ranschburg Gusztáv. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ovidius Naso, Publius: Átváltozások P. Ovidius Násotól. Fordította Egyed Antal a' Magyar Tudós Társaság' tagja. I-III. füzet. Pesten, 1851. Müller E. nyomdája. [4] + 150 + [2] p.; 152 p.; 147 + [13] p. Első teljes magyar kiadás. Kiadói papírborítóval, igényesen restaurált gerincekkel, szép állapotban
Tartsányi] Schreiber Dániel: A játékkaszinók szélhámosai. A baccarat, chemin de fer, trente et quarante, roulette és boule csalásai. 105 fényképpel, rajzzal és táblázattal. Előszó: Laky Lajos. Budapest, 1934. Centrum. 199 + [1] p. Szövegközti képekkel. Kiadói papírkkötésben
Igmándi Mihály: Magyar szellemi élet. Elbeszélések és rajzok a magyar írók és művészek életéből. Szerk.: Igmándi Mihály. Bp., 1892, Hornyánszky Viktor-ny., 212 p.+3 t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Az eredeti papír védőborító kis maradványával.
10 db Márai Sándor könyv - Memoir of Hungary 1944-1948; A szegények iskolája; Szindbád hazamegy; Az igazi; A forradalom előérzete; Vendégjáték Bolzanoban; Egy polgár vallomásai; A gyertyák csonkig égnek; Kakuszi B. Péter: Márai Sándor és Németország. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Úttörő vezetők könyve. A Szovjetúttörő-Mozgalom Enciklopédiája. I-V. köt. [Egy kötetben.] I. köt.: Ki a szabadba. II. köt.: Úttörő ezermesterek. III. köt. A vezetők könyve. IV. köt. Játék, torna, sport. V. köt. "Az úttörő tábor." Ford. és magyar vonatkozású kiegészítésekkel ellátta: Nánásy György. Bp.,1947-1948., Új Magyar Könyvkiadó Ifjúsági Könyvtára. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és ...
Beöthy László: Asszonyok a kaszárnyában és egyéb elbeszélések. Bp., 1898, Rákosi Jenő, 223+8 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.