A mezőgazdasági építészeti ábragyűjteménye. Összeáll.: Tomory László. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Bp., 1956, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 58 p. Papírkötés. Megjelent 50 példányban.
Lyka Károly: Festészeti életünk a milleniumtól az első világháborúig. Magyar Művészet 1896-1914. Bp., 1983, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Byssz Róbert: Felcsaptam filmcsinálónak. Kaland egy film születése körül. Byssz Róbert rajzaival. Bp.,(1942), Biró, 188+1 p. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Szabó Zoltán festőművész kiállítása. Tallin, 1976, Szolnok. Szabó Zoltán (1929-2014) által dedikált! Kiállítási katalógus. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben, néhány lap kijár.
cca 1984-1990 Bujdosó Ernő (1944-) magyar festőművész borítón dedikált katalógusa,1900 körül és az Atelier Mensch, Hamburgban, 1984-ben rendezett kiállításhoz készült nyomtatvány, hátoldalán egy reprodukcióval
Ernst Heilborn: Zwischen zwei Revolutionen. Der Geist der Schinkelzeit (1789 - 1848). Berlin, 1927, Volksverband der Bücherfreunde Wegweiser-Verlag. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
Műhelytitkok sorozat 2 kötete: Finta József: Építőkockák - épületkockák.; Csatlósi László: Belső terek. Bp., 1970-1983, Corvina. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példányok, az egyik műanyag védőborítóban.