Benedek Elek: Rózsaszín mesekönyv. Pogány Willy és más művészek rajzaival. Bp., én. Athenaeum. Újrakötve félvászon kötésben az eredeti papírborító felhasználásával.
A szegényember igaza. Magyar népmesék. Válogatta: Paku Imre. Szabó Vladimir 12 rajzával. Bp.,én.,Sarló, 208 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
A kilenc pávalány és az aranyalmafa. Népmesék Vuk Stefanovic Karadzic gyűjtéséből. Vál., ford. és a jegyzeteket írta: Szekeres Knefély Klár. Predrag Stepanovic utószavával. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1987, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Szmrecsányi Mária: Fekete főkötő. Békebeli igaz történet. Györgyfi György rajzaival. Bp.,é.n.,Szent István-Társulat, 108 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Csaplina: A mi állatkertünk. Ford.: Magos László. Bp.,(1949),Uj Magyar Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéssel és gerinccel.
Pancsantra. Hindu tanmesék. Összegyűjtötte és fordította: Dr. Balogh Barna. Átdolgozta és kádenciákat írta: Balthazár Margit. Kiadói kopott papírkötésben, volt könyvtári példány.