Karl Marx: A tőke. I-III. köt. A politikai gazdaságtan bírálata. I. köt.: A tőke termelési folyamata. II. köt.: A tőke forgalmi folyamata. III. köt: A tőkés termelés összfolyamata. Kiadta, bevezette, és kiegészítette: Friedrich Engels. Sajtó alá rend. a Marxizmus-Leninizmus Klasszkusainak Szerkesztősége. Bp., 1973-1974,[Kossuth],(Kossuth-Franklin-ny.), V+820+1; V+512;6+931 p. Kiadói egészvászon-kö...
Harmat Pál: Freud, Ferenczi és a magyarországi pszichoanalízis. A budapesti mélylélektani iskola története. 1908-1983. Grunberger Béla bevezetőjével. Kiadói papírkötésben. A szerző, Harmat Pál (1947-2020) pszichológus, pszichiáter által Levendel László (1920-1994) tüdőgyógyász részére dedikált példány.
Népi kultúra - Népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Kutatóintézetének évkönyve. XXI. Szerk.: Vargyas Gábor. Bp., 2003, Akadémia. Kiadói kartonált papírkötés.
Vallási kultúra és életmód a Kárpát-medencében 9. Tanulmánykötet a 90 esztendős Erdélyi Zsuzsanna tiszteletére. Szerk.: Gyöngyössy Orsolya-Limbacher Gábor. Veszprém, 2014., Laczkó Dezső. Kiadói papírkötés.
Schütz Antal: Charakterológia és aristotelesi metafizika. Székfoglaló értekezés. Felolvastatott a Magyar Tudományos Akadémia II. osztályának 1927. évi április hó 4-én tartott ülésén. Bp., 1927, MTA, 73+1 p. Kiadói szakadozott, sérült papírkötés, javított kötéssel, 'Vitéz Nagybányai Horthy István Kollégium' könyvtárának könyvtárának bélyegzőjével.
Mészáros András (szerk.): Iskolai filozófia Magyarországon a XVI--XIX. században. Skolská Filozofia v Uhorsku v XVI--XIX. Storoci . Pozsony, 2003, Kalligramm -. Magyar Köztársaság Kultúrális Intézete. Első kiadás. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói papírkötésben. Ritka!
Szűcs Sándor: Pusztai szabadok. Rajzok a régi Alföld életéből. Bp., 1957, Magvető. Csikós Tóth András szövegközti rajzaival. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2150 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.