Újzsászy Kálmán: A falu. Útmutatás a falu tanulmányozásához. Sárospatak, 1936,Kazinczy Ferenc Társaság. Hasonmás kiadás. Megjelent 500 példányban. Papírkötésben, jó állapotban.
Mező András: A belterületi hivatalos névadás néhány sajátossága. Különlenyomat a Magyar Nyelv 1969. évi 2. számából. Bp., 1969, Akadémiai Nyomda, 2+199-204 p. A szerző, Mező András (1939-2003) nyelvész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Szarvas Zsuzsa:Tárgyak & Életmód. Életmód & Tradíció 1.Összefüggések a háztartások eszközkészletének alakulása és az életmódváltozás között. Alsópáhok-Felsőpáhok. Bp., 1988, Magyar Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.
Szilágyi Miklós: Néphagyomány - nép mentalistás - állami igazgatás az orvhalászat tükrében. Életmód és tradíció. 3. Bp., 1989., MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés. jó állapotban.
Kiss Lajos:A szegény emberek élete, A magyar néprajz klasszikusai. Gondolat Kiadó, Bp., 1981. Első kötet, harmadik kiadás. Kiadói vászonkötés papír védőborítóban.
Kiss Lajos: A szegény emberek élete/A szegény asszony élete, A magyar néprajz klasszikusai. Harmadik kiadás. Bp., 1981, Gondolat. Vászonkötés, kiadói szakadt papír védőborító.
Szabó László: A munka néprajza.Tanulmányok a magyar paraszti munka és üzemszervezetről a 18-20. századból. Debrecen, 1997, Ethnica. Fekete-fehér képekkel és rajzokkal illusztrált.Kiadói papírkötés, jó állapotban.