E. N. da C. Andrade-Julian Huxley: Mi történik körülöttünk. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben tulajdonosi névbejegyzéssel
Charles Darwin: Az ösztönről. Ford.: Fülöp Zsigmond. Darwin-könyvtár 2. sz. Bp., 1913., 'Darwin' Népszerű Természettudományi Folyóirat. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Bernolák Kálmán-Gyertyánffy Ernő: Számtan és mértan. A leánygimnáziumok és leánylíceumok III. osztálya számára. Bp.,é.n.,Kir. M. Egyetemi-ny., 90 p. Kiadói papírkötés, a borító kissé szakadt, a könyvtest elvált a borítótól.
Bögi Júlia: A szemészet krónikája egyetemünkön. Nagyszombattól a Mária utcáig. Bp.,2013,Semmelweis Egyetem-Schulek Vilmos Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált!
Dr. Missura Tibor: Életem, hivatásom tükrében. Gondozta, sajtó alá rendezte és kiadja: Missura Katalin. Bp.-St. Gallen, 2010.,(Accordia.) Kiadói kartonált papírkötés. Az összeállító és kiadó, Missura Katalin által dedikált.
Az édesvizek élete. Ford. Entz Margit. Az eredetivel összehasonlította és a magyar viszonyoknak megfelelően kiegészítette Entz Géza. Bp. 1904. K. M. Természettudományi Társ. XXV, 588 l. 12 t. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel.
Dr. Alföldy Dénes: A meterológiai műszerek és elemek. Bp, 1899, a K. M. Természettudományi Társulat kiadása. Kilenc táblával, 194 p. Egészvászon kötésben, kissé kopott állapotban, a borító a hátoldalon megázott.
Dr. Vecseklőy József: Ló és ember. Bp., 1983., Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott, foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
A Heves Megyei Kórház évkönyve.A kórház alapításának 250., államosításának 25. évfordulójára. Szerk: Dr. Haraszti Antal. Eger, 1975, kn. Egészvászon-kötés, jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.