Fodor Imre: Svéd történelem magyar kapcsolatokkal a 18. századig. Bp., 2001, Nap kiadó. Néhány fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói papírkötés.
A magyarok elődeiről és a honfoglalásról. Kortársak és krónikások híradásai. Sajtó alá rendezte: Györffy György. Nemzeti Könyvtár Történelem. Bp., 1975., Gondolat. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel.
Gulyás Pál: A könyv sorsa Magyarországon I-II. köt. Kézirat gyanánt. Bp.,1961., OSZK Könyvtártudományi és Módszertani Központ. Kiadói papírkötés, a gerinceken kis szakadással, intézményi bélyegzővel. Megjelent 500 példányban.
A lengyelországi események dokumentumai I-III. rész. /1956-1959./ Nemzetközi Dokumentáció. 28-29., 31-32., 33-34. füzet. MSZMP KB Politikai Főiskolája. A Nemzetközi Munkásmozgalom és a Nemzetközi Politika Mai Kérdései tanszék. Bp., 1972., MTI-Politikai Főiskola. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzővel.
Dienes István: A honfoglaló magyarok. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Heredtias. Bp., 1972, Corvina. Kiadói papírkötésben. A szerző, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus szülei részére, közte Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus részére is szóló dedikációval: "Édeskének és Apukának a második kiadás emlékére. Pisti. Bpest, 1974. március."