Az Ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja 1944-1945. Szerk.: Vida István. Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I. kötet. Bp.,1994, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Török László: Meroé és Nubia a 2-7. században. Régészeti tanulmányok. Szerk.: Komoróczy Géza. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Ókori Történeti Tanszékeinek kiadványai 20. Bp., 1977, ELTE. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a borítón szaladozott műanyag védőfóliával. Megjelent 200 példányban.
Nagy Magdolna: I. Rákóczi György és Borsod vármegye 1644-1648. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 36. Miskolc, 1998., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Magyar táj és népismeret könyvtára 1. Budapest, 1942, "Élet" Irod. és Nyomda Rt. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés. A gerince szakadozott.
Füzy Sándor: Origenes és Celsus. A kereszténység és pogányság szellemi küzdelme a 2. és 3. században. Doktori értekezés - -. Székesfehérvár, 1940, Vörösmarty-ny., 92+4 p. Kiadói papírkötés, levált borítóval.
Vajkai Aurél: Az ősi-i javas ember. Klny. az Ethnographia-Népélet XLIX. évi 3-4. sz. Bp., 1939., (Karcag, Kertész József-ny.), 30 p. Kiadói szakadt papírkötés.
1970 Györffy György: Anonymus Gesta Hungarorumának kora és hitelessége. Különlenyomat az Irodalomtörténeti Közlemények kora és hitelessége. 1970. évi 1. sz. Bp., 1970, Akadémiai Nyomda, 14 p. A szerző, Györffy György (1917-2000) Széchenyi-díjas történész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Entz, Géza: Die Baukunst der Bettelorden im mittelalterlichen Ungarn. Bp., 1972., Akadémiai Kiadó, 487-492 p.+1 t. Német nyelven. Separatum. Kiadói papírkötés. Entz Géza (1913-1993) művészettörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.