Vegyes II. világháborúval kapcsolatos könyvtétel, 3 db: Szembesülve a náci múlttal. Szerk.: Michael Burleigh. Debrecen, 1997, Hajja és Fiai.; Guido Knopp: Hitler segédei. Bp.,2001, Hitler segédei.; Póczik Szilveszter: Fasizmus-értelmezések. Kiadói kartonált papírkötésekben és kiadói papírkötésben.
Hegedüs Lóránt: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank keletkezésének és fennállásának története 1841-1917. II. köt.: 1892-1917. Bp.,(1917), Athenaeum, 565 p. +12 (fekete-fehér fotók, közte két kétoldalas fotóval, a többi egyoldalas) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos borítóval, a papír védőborító gerincén kis szakadással.
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. + Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, az I. köt borítója kissé foltos és a borító és a lapszéleken kis sérülésekkel.
A csehszlovákiai események dokumentumai. IV- V. rész. /1969-1970./ Nemzetközi Dokumentáció. 25-26.,27-28. füzet. MSZMP KB Politikai Főiskolája. A Nemzetközi Munkásmozgalom és a Nemzetközi Politika Mai Kérdései tanszék. Bp., 1971., MTI-Politikai Főiskola. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzővel.+1968 R. Slansky: A Csehszlovák Kommunista Párt tevékenysége az ország felszabadítása óta. Bp., 1968...
Csíki Tamás Rémiás Tibor (szerk.): 18.századi agrártörténelem - Válogatás Wellmann Imre agrár- és társadalomtörténeti tanulmányaiból. Miskolc, 1999, Soros Alapítvány-Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.