Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott papírborítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 700 példányban.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Története 1945-1970. Szerk: Sinkovics István. Bp., 1972, ELTE. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált.
Makkai László: Bethlen Gábor emlékezete. Bibliotheca Historica. Budapest, 1980, Magyar Helikon. Aranyozott egészvászon kötésben, papír védőborítóval, helyenként gyűrött lapokkal, de egyébként jó állapotban.
Tanulmányok és források az 1848-1949-es forradalom és szabadságharc történetéhez. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1998, a MTA Miskolci Akadémiai Bizottság és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 500 példányban.
Az élet megindulása Miskolcon és Borsodban a felszabadulás után. Források Miskolc város és Borsod megye történetéhez. Összeáll. és bevezetéssel ellátta: Beránné Nemes Éva- Román János. Miskolc, 1970, a Miskolc m. j. Város Tanácsa Végrehajtó Bizottságának kiadása. Papírkötésben, kissé megviselt borítóval, de egyébként jó állapotban.
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Castiglione László: Az ókor nagyjai. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott, foltos védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
Szakály Ferenc: Szalárdi János és siralmas magyar krónikája. Bibliotheca Historica. Békéscsaba, 1980, Magyar Helikon. Egészvászon-kötés, papír védőborítóban. Kissé foltos papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.