Cartographia Antiqua Miskolciana. Miskolc és környéke régi térképeken. 1771-1938. József Attila Könyvtár Kiállítóterme, Miskolc, 1983. szept 22-nov 5. Miskolc, 1983, Miskolci Városi Könyvtár,(Borsodi-ny.), Papírkötésben, jó állapotban.
H. Szabó Béla: Herman Ottó és Lillafüred. Borsodi kiállítási vezetők 2. Miskolc, 1975, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér képekkel és egy kihajtható térképpel illusztrált
Baedeker, Karl: Die Schweiz nebst den angrenzenden Teilen von Oberitalien, Savoyen und Tirol. Handbuch für Reisende. 32. Auflage. Leipzig, 1907, Karl Baedeker. Német nyelven, számos térképpel. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kissé kopottas borítóval, a címlap melletti térkép hiányzik.
Baedeker, Karl: Die Schweiz. Chamonix. Die Oberitalienischen Seen. Handbuch für Reisende: - -. 39. Auflage. Leipzig, 1907, Karl Baedeker. Német nyelven, számos térképpel. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kissé kopott borítóval, a címlapon a névbejegyzéseket leragasztották.
Albert Schweitzer: Orvos az őserdőben. Fordította: Klopstock Gizella. Bevezetést Dr. Győrkovács László írta. Világjárók. Utazások és kalandok. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés.
Koroknay Gyula: Nyíregyháza művészettörténeti emlékei. Nyíregyházi Kiskönyvtár 6. sz. Nyíregyháza, 1971, Szabolcs Megyei Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, kopott borítóval. A szerző, Koroknay Gyula (1918-2003) művészettörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
1968 Sz. Muraközi Ágota: A lidérc a nyírségi néphitben. A Nyíregyházi Jósa András Múzeum évkönyve. X. évf. 1967. Separatum. Bp., 1968, nyn., 183-202 p. Papírkötés. A szerző, Muraközi Ágota által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Nyárady Mihály: A nagykállóiak "kállai kettős" tánca. Különlenyomat a Szabolcs-Szatmári Szemle 1969. 3. számából. [Nyíregyháza, 1969, Szabolcs Szatmár megyei Nyomdaipari Vállalat], kijáró lapokkal, foltos borítóval, IV+23-56 p. A szerző, Nyárady Mihály (1899-1980) néprajzkutató által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.