1897 Gilbert Otto Neumann-Hofer (1857-1941) német újságíró, író, színházigazgató verses autográf és Max Halbe (1865-1944) német drámaíró aláírásával is ellátott levele Gerő Ödönnek (1863-1939) író, esztéta, szerkesztőnek, német nyelven. A versben Gerő és Ödön név humoros fordulatokban többször előfordul. Emellett említik "Rakosi" (Rákosi Viktor vagy Jenő?) és "Berenyi" nevét. Hajtott levelezőlap ...
1911. április 12. Georg Biermann (1880-1949) német, lipcsei művészettörténész, lap- és könyvkiadó géppel írt levele autográf aláírásával Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak díszes, szecessziós fejléces papíron. Említést tesz arről, hogy Szinyei-Merse április végéig kész lesz. 1911-ben jelent meg a Klinkhardt & Biermann kiadónál Lázár Béla Szinyei Merse Páról írt könyve német nyelven. Biermann ír e...
cca 1920-1921-1928 Sopronnal és a soproni népszavazással (1921. dec. 14. -16.) kapcsolatos gyűjtemény, közte számos érdekes magyar és német nyelvű nyomtatvánnyal és kézirattal is: Ernest Traeger: Die Volksabstimmung in Sopron, 14.-16. dezember 1921. Sopron, 1928., Röttig-Romwalter-ny., német nyelven, 32 p.; Soproni zsemlye jegyek, 14 db, rajta Sopron és Sopron vármegye címerével.; Segélykiáltás ...
1920.IX.28 A "Kelet" irodalmi és kritikai lap levele a Magyar Gazdaszövetséghez, amelyben kérik, hogy a Turáni Szövetség és a Nemzeti Irodalmi Társaság céljait támogassák. "Kelet" irodalmi és kritikai lap szerkesztő bizottsága bélyegzőjével. Hajtásnyommal, égési sérülésekkel.