A magyar királyi honvédség története. 1868-1918. Írta: Suhay Imre tábornok vezetése alatt a M. Kir. Hadtörténelmi levéltár részéről kirendelt bizottság. Szerk.: Berkó István. Garay Ákos festőművész rajzaival. Bp.,1928, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár, 601 p. + 3 (színes.) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott, foltos borítóval,...
Dr. Vasadi Balogh György (szerk.): Fegyverben. Két év a III/69-es hindenburg-bakák háborus életéből. Bp., é.n., Zászlóalj tisztikara (Kereskedelmi nyomda.). 86p. Egész oldalas és szövegközti fotókkal gazdagon illusztrálva. Fűzve, zsinórral átkötött, illusztrált, jobb alsó sarkában sérült és hiányos kiadói borítóban. Korabeli ajándékozási sorokkal.
Weyers Flotten Taschenbuch 1990/1991. Warschips of the World. Koblenz, 1990, Bernard& Graeffe, 860 p. Német és angol nyelven. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, a borító ragasztása részben elengedett, de egyébként jó állapotban.
3 db II. világháborús, német páncélosok álcázása és jelölése témájában kiadott angol nyelvű könyv: Bruce Culver, Bill Greer: Panzer Colors I. Camouflage of the German Panzer Forces 1939-45. Carrolton, 1978, Squadron/ Signal. 95 p. Fekete-fehér és színes képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés + Bruce Culver, Bill Greer: Panzer Colors II. Markings of the German Army Panzer Forces 19...
A Japán háborús bűnösök baktériumpere. A japán hadsereg volt tagjai ellen a baktériumfegyver előkészítése és alkalmazása miatt lefolytatott bűnvádi eljárás anyaga. Ford.:S. Nyírő József, Zalai Edvin. Bp., 1951, Szikra. Volt könyvtári példány. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé kifakult állapotban.