H. W. Loon: Nézz körül a földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Budapest, 1938, Dante. Kiadói egészvászon kötés,kissé kopott borítóval, ettől eltekintve jó állapotban.
Dr. Aujeszky Aladár: A baktériumok természetrajza. Bp., 1912, Kir. Magyar Természettudományi Társulat.189 rajzzal és 5 melléklettel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
1940 Új Universum. III. köt. Szerk.: Cavallier József. Bp.,(1940),Franklin, 156 p.+XXXIV t. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, foltos, iskolai ajándékozási sorokkal.
Fekete János: Alkohológia. Kézirat. Bp., 1985, Tankönyvkiadó. 225p. Készült 315 pédányban. A szerző által dedikált! Kiadói papírkötés, gerincen a szerző és cím tollal feliratozva.
Dr. Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1943 , Országos Közművelődési Szövetség, 176 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, a kötés részben elvált, a könyvtest elvált a borítótól.
Réthy Károly: Drágakövek és gyöngyök. Kolozsvár, 1990, Dacia Könyvkiadó. A szerző rajzaival illusztrálva. Papírkötésben. A hátsó borítón tollal és filccel írt jelölések. Kissé kopott borítóval.
Jeanne Cavellos: A csillagok útján. Egy asztrofizikus független kutatásai az űrutazásról, az idegenekről, a bolygókről és a robotokról, különös tekintettel a Csillagok háborújac. film és könyv állításaira. Ford.:Steinbach Júlia és Micsik Tamás. Bp., 2001, Athenaeum 2000. Kiadói papírkötés,