Bél Mátyás a magyarországi halakról és azok halászatáról. Deák András fordítása, a könyvben található életrajz Deák András munkája. Bp., 1984, a Vízügyi Dokumentációs Szolgáltató Leányvállalat kiadása. Papírkötésben, jó állapotban, térkép melléklettel.
Jeney László-Kárpáti György: Melbourne-Miami-Margitsziget (Két olimpiai bajnok élményei). Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
London und Insel Wight. Grieben Reiseführer Band 17. Berlin, 1936, Grieben Verlag. Kiadói papírkötés, 1 térképmelléklet hiányzik, kissé kopottas állapotban.
Majsai Károly: Petőfi Sándor és születi a Szalkszentmártoni nagyvendégfogadóban. 1845-1846. Szalkszentmárton, 1996, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Grandpierre K. Endre: Erdély ereklyéi emlékeztetnek engem. Gyál, én., ISIS Kisszövetkezet Eötvös Kiadója. Papírkötésben, gyűrött borítóval és kijáró lapokkal.
Dr. Bencsik János - Keszei László (szerk.): Tokaj és Hegyalja XI. B-A-Z. Megyei Honismereti Bizottság, a Kazinczy Múzeum (Sátoraljaújhely), a Tokaj Múzeum baráti körének, a Tokaji Városvédők És Szépítők Egyesületének kiadványa. Tokaj, 1994, Zempléni Múzeumok Baráti Köre. Kiadói papírkötésben, borítón kisebb szakadások, kopások de egyébként jó állapotban.
Kubassek János: Zanzibártól a Stefánia-tóig. Teleki Sámuel nyomában. Bp., 1989, Bembo. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, dedikált oldal alján kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban.