Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta József Főherceg. A II. részben Baranya vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1938, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 672 + 208. + LVIII+2 t. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, hiányzó címlappal, két hiányzó táblával, hiányos a II. rész a 208. oldallal véget ér (216 lenne!), néhol foltos lapokk...
Dr. Szendrei János: Miskolc város története és egyetemes helyirata. IV. köt.: Miskolc város története 1800-1900. Miskolc, 1911., Város Közönsége, 8+938+2 p. Későbbi átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két kijáró és laza lappal, néhány javított lappal (7 lap), hiányzó képtáblákkal, ceruzás, tollas bejegyzésekkel. "Tek. Koncsek Márton urnak Miskolcz. Szeretete jeléül ...
Ulrich Attila: A tokaji uradalom gazdálkodása a XVII. század második felétől a napóleoni háborúk koráig. Szerk.: Bencsik János. Tokaj Várostörténeti Tanulmányok IV. Tokaj, 2003., Jósa András Múzeum-Városszépítő Egyesület. Kiadói papírkötés,jó állapotban.
Háromszéki népballadák. Albert Ernő és tanítványai gyűjteménye. Faragó József bevezetőjével és jegyzeteivel. Bukarest, 1973., Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Borsos Balázs: Szafari a Pále, Pále. A gróf Teleki Samu vezette expedíció (1887-1888) szerepe és jelentősége Kelet-Afrika Néprajzi feltárásában. Magyar Etnológia 3. Bp., 1998, MTA Néprajzi Kutatóintézet, 235 p. Kiadói papírkötés.
Örsi Julianna: A Nagykunság 1848-49-ben. Karcag, 1998, Barbaricum Könyvműhely. Papírkötésben, szép állapotban. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 150. évfordulójára jelent meg.