1841 Pap István: Isten' szava a tűzi veszedelemben, mellyet a Vámoson, mellyet a Vámoson 1841-diki április 25-dikén, délelőtti 10 és 12 óra köztt, mind a katholikusok, mind a reformatusok templomait, papi és oskolaházait, és még ezeken kivül 235 házat felemésztett, és ugyanannyi familiát gyászra, siralomra juttatott tüzveszély után magyarázott és hirdetett --, a' szerencsétlen ref. gyülekezet szer...
Zorád Ernő: Volt egyszer egy Tabán. Zorád Ernő 36 festményének színes mása, kísérőfüzettel, korabeli vázlatokkal és térképpel. Szerkesztette Barát Tibor. Bp., é.n. (1991), Glória nyomda, 8 sztl. lev.+36 t. Kiadói illusztrált papír mappában, jó állapotban
[Karl Müller] Müller Károly: Cook, a tengerész. Cook James kapitány élete, utjai és halála. A déli tenger szigetvilágának rövid ismertetése. Dr. Müller Károly nyomán a mívelt magyar olvasó közönségnek oktató olvasmányúl nyújtja Dr. Fésűs György. Pozsony-Bp.,[1888], Stampfel Károly, 1 t.+2+304 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sé...
Dr. Lendl Adolf: Úti levelek két világrészből. Gozsdu Elek előszavával. Bp., é.n.,Heisler és Kózol Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, 8+157 p.+29 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült és kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel, több lapon tulajdonosi bélyegzővel, egy lapon szakadással.