1930 Vadász Újság. Vadászat, vad- és ebtenyésztés, fegyvertechnikai szaklap, Marosvásárhely, Szerk.: Földesy György. IX. évf. (1930), 1.-12. számok, teljes évfolyam. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Félvászon kötés, kissé sérült gerinccel, sérült és jobb alsó sarkában hiányos borítóval, hátsó kötéstábla hiányzik, helyenként sérült és foltos lapokkal, előzéklapon és első lapon tulajdonosi bélyeg...
Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Afrikai vadásznaplójából írta: - -. Bp.,[1929] , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 299 p.+ 8 (színes képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép, Tangyanyika volt Német-Kelet-Afrika térképe, Báró Huszár László 1926-1927. évi vadászexpedíciójának áttekintő térképe, 1:2,000.000,32x30 cm) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szözvegközti fekete-fehér képekkel, és színes képtá...
Dr. Zoltán Attila: Vadászfegyver- és lőismeret. Nemzetközi vadászfegyver-kalauz. 1-2. köt. Bp., 1981, Mezőgazdasági Könyvkiadó-Interpress Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
Négy földrész trófeái. Dózsa György, Hidvégi Béla, Windischgrätz Ferenc József gyűjteményéből. Szerk.: Czoma László. Keszthely, 2001, Helikon Kastélymúzeum, 30 p. Gazdag színes fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász ír, az író meg vadászik. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,[1940],Singer és Wolfner, 381+3 p. Első kiadás. Átkötött modern műbőr-kötés, volt könyvtári példány.
Széchényi Zsigmond: Szarvasok nyomában és egyéb írások. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval. Kissé szakadt papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
Vegyes Széchenyi Zsigmond könyvtétel, 4 db. Denaturált Afrika. (Feleségemmel a fekete földrészen). Bp, 1971, Szépirodalmi. Második kiadás. Széchenyi Zsigmondné felvételeivel. Kiadói egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval + Alaszkában vadásztam. 1935 aug.-okt. Bp, 1960, Gondolat. Második kiadás. Félvászon kötésben, szakadt papír védőborítóban. A papírborító egy része teljesen hiányzik. +...