Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, egy hártyapapír hiányzik, foxing foltos hártyapapírokkal, a ger...
Marcus Tullius Cicero: Opera Omnia 2-7. Bécs, 1802, Joseph Dehler. Latin és német nyelven. Kopott kartonált kötésben, tintafolttal, festett lapélekkel.
Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp.,[1934], Nyugat, (Elek-Fővárosi-ny.), 355 p. Első kiadás. Szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. A szerző, Babits Mihály (1883-1941) által aláírt példány.
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe. Kiadói papírkötésben. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által aláírt.
Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való História mellyet egyéb fabulákkal és lőtt dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Gyoma, 1942, Kner Izidor-ny., 95+1 p.+ 4 (Kozma Lajos egészoldalas illusztrációi) t. Kiadói félvászon-kötés...
Kosztolányi Dezső: Alakok. Molnár C. Pál szövegközti illusztrációival. Bp.,[1929], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 144+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Csokonai Vitéz Mihály: Békaegérhartz. Homerus Batrachomiomachiája vagy a béka és egér-hartz travesztálta, vagy a mostani időkhöz alkalmaztva görögből magyarra fordította s hét sorú versekbe foglalta Cs. Vitéz Mihály. Rajzokkal csínosította néhai Mata János tervei nyomán ifj. Mata János. Mata János tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Koczogh Ákos. Debrecen, 1957, Déri Múzeum Barátainak Köre Kiadása,...
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.) Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Balázs Fecó: Évszakok. H.n., 1998, magánkiadás. Kiadói papír kötésben. A művész, Balázs Fecó (1951-2020) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, zenész, zeneszerző által dedikált.