A vadonban. Elbeszélés az amerikai életből. Németből: Vecsési Károly. Magyar Nép és Ifjusági KÖnyvtár 56. sz. Bp., 1900, Lőbl Dávid és Fia, 29+3 p. Litografált illusztrációval a borítón. Kiadói illusztrált papírkötés.
Herczeg Ferenc Válogatott Munkáinak Emlékkiadása 19. kötet a sorozatból. Bp., 1934 - 1936, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a kötetek elülső borítóján az íróaranyozott dombornyomásos portréprofiljával, kis kopásokkal.
Vertrán Endre: Hagyatékom fiaimnak. "Tiszta jövedelme az Aradon felállítandó árvaház javára fordítottaik." Arad, 1880, Györgyössy Rudolf-Millig József, 12+238+2 p. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, kissé dohos.-
Gábor Miklós: Tollal. Naplójegyzetek. Bp., 1963, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
[Mészáros Imre]: Harmadik nyelvkönyv. A főelemitanodák legfelsőbb osztálya számára. Budán, 1867., M. Kir. Egyetemi Nyomda, 224 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel, jó állapotban. Ritka! Mészáros Imre (1811-1865) esztergomi kanonok, egyháztörténész, az esztergomi érseki líceum egykori tanára.
Bessenyei György: A bihari remete, vagy a világ így megyen. Holmi. Debrecen, 1894, Nyomtatott a Város Könyvnyomdájában, XXXII+168 p. Első kiadás. Könyvárusi forgalomba nem került. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a 142. oldaltól sérült, szakadozott lapszélekkel, laza kötéssel.
Fazekas Mihály: Lúdas Matyi. Egy eredeti magyar rege. Négy levonásban. Írta F(azekas) M(ihály). Színes nyomott metszetekkel Reich Károly illusztrálta. Bp., 1966, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval. Számozott (389./800) példány
L. Andrejev: Különös történetek. Ford.: Pogonyi Antal. Ék Sándor illusztrációival. Bp.,(1958),Magyar Helikon. Kiadói fél(mű)bőr-kötés, kissé kopott borítóban. Megjelent "3600 példányban, ebből 600 példány félbőr-kötésben számozva." Számozatlan példány.