Verne Gyula: Utazás a föld körül nyolcvan nap alatt. I-II. rész. Ford.: Telekes Béla. Magyar Könyvtár Ifjusági Sorozat. Bp.,1902,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 158+111+1 p. Kiadói kopott, foltos, festett, illusztrált egészvászon-kötés.
Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote de la Mancha. Átdolgozta: Győry Vilmos. Sajtó alá rendezte: Gaal Mózes. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Az Érdekes Ujság Ifjusági Könyvtára. Bp.,é.n.,Érdekes Ujság, 155+3 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, laza kötéssel.
[Friedrich Joachim Pajeken] Pajeken J. Frigyes: Mitaha-sa a puskapor-képű. Elbeszélés Észak-Amerika nyugat-vidékéről. Az ifjuság számára írta: - -. Gehrts János rajzaival. Bp., 1897, Athenaeum, VIII+216 p.+ 6 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, egy kijáró képtáblával, két hiányzó képtáblával.
Daniel Defoe: Robinson Crusoe élete és kalandjai. Defoe angol eredetije után a magyar ifjúság számára átdolgozta Radó Antal. Bp., 1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 218+2 p. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen címke maradvánnyal és kis sérüléssel, bejegyzésekkel,
Nyugodalmas órák. Rajzok és elbeszélések. Szerk. és kiadták: Kaposi József és Klinda Teofil. Telegdy László rajzaival. Bp., 1896, Pesti Könyvnyomda Rt., 237+3 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Vadnai Károly: Elmúlt idők. Emlékezések. Bp., 1886., Athenaeum, 254+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, kopott, foltos gerinccel, és kopott borítóval, a címlapon hiánnyal. Vadnai Károly (1832-1902) író, újságíró, a Fővárosi Lapok szerkesztője.
Tompa Mihály összes költeményei II. kötet. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József, Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.