A magyar történelem képeskönyve. Összeállította Genthon István. Bevezetőt írta Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, XXXVIII+216 p. Gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Régészeti barangolások Magyarországon. Szerk.: Szombathy Viktor. Írták: Bakay Kornél, Dienes István és mások. Bp., 1978, Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,. A korábbi tulajdonos, és a könyv egyik írójának, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel.
Szabó István: Tanulmányok a magyar parasztság történetéből. Teleki Pál Tudományos Intézet, A Történettudományi Intézet kiadványai II. Bp., 1948., Teleki Pál Tudományos Intézet, 420+1 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével és tulajdonosi névbejegyzésével.
Fügedi Erik: Uram, királyom... A XV. századi Magyarország hatalmasai. Bp., 1974., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
Vikár Béla, Zboray Miklós, Bethlen Oszkár, Csuday Jenő, Földes Arthur: A politikai pártok története. Politikai Magyarország IV. kötet. Bp., 1914, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Többek közt a magyar antiszemita párt történetével. Kiadói aranyozott, színezett egész vászonkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel. Néhány nagyon kevés lapon kisebb folttal, egyik lap szélén apró, szöveget nem...
XII. Pius pápa és Roosevelt elnök levelezése. 1939-1945. Őszentsége XII. Pius pápa előszavával. Myron C. Taylor bevezetésével és magyarázó jegyzeteivel. Bp., 1946, Élet, 88 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.