Jankó-Brezovay Miklós: Máramaros és Ugocsa vármegyékben építhető vízierőtelepek. Különlenyomat a "Vízügyi Közlemények" 1940. évi 3-4. sz. Bp., 1940., Kir. M. Egyetemi-ny., 24 p.+ 1 (A máramarosi és ugocsai vízierők térképe) t. Papírkötésben, "Kertai Ede névbélyegzőjével és névbejegyzésével.
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n., Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Felvágatlan példány.
Györffy István: Magyar nép, magyar föld. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Györffy István munkái. I. köt. Bp., 1943, Turul, 477 p.+XXIV t. (Fekete-fehér képek.)+2 térkép+10 mell. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban, egy hiányzó melléklettel.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XVIII. köt. Magyarország VI. köt.: Felső-Magyarország (II. rész.) [A gerincen a felirat nyomdahibás, téves: XV. köt. Magyarország V. köt szerepel. Helyesen: XVIII. köt. Magyarország VI. köt.] Bp., 1900, Magyar Királyi Államnyomda, XII+480 p. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászo...
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. III. kötet Magyarország I. köt. Bp., 1888, Magyar Királyi Államnyomda, XVI+526 p.+1 (Ormánsági magyar népviselet, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, foltos, kissé kopott borítóval, ...
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. VII. Magyarország II. köt.: Az Alföld. Bp., 1891, Magyar Királyi Államnyomda, XIV+656 p+1 (Csíkósok a hortobágyi pusztán, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé folt...
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XX. kötet Magyarország VII. köt. Délkeleti Magyarország. Bp., 1901, Magyar Királyi Államnyomda, XIV+604 p. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XIX. kötet Bosznia és Herczegovina. Bp., 1901, Magyar Királyi Államnyomda, XII+512 p. + 1 (Bosnyák és herczegovinai népviselet, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos bor...
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Bevezető kötet. Bp., 1887, Magyar Királyi Államnyomda, VIII+594 p. + 1 (kihajható) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, laza kötéssel.