Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti FŐiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.+ XL t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az elülső borító gyűrött. "Nyomtatott 500 példány, beleértve 100 számozott ( a művész betűjegye alatt jelezve a kezdőlapon és szerzői aláírással ellátott példány. Számozott (...
O. Kümmel: Die Kunft Chinas, Japans und Koreas. Wildpark- Potsdam. 1929, Akaemische Verlagsgesellschaft. Színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Aranyozott félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
A Nemzeti Múzeum érem és régiségosztálya. Ismertetik az osztály tisztviselői. Bp., 1902, Hornyánszky Viktor, 104 p.+2 t. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött kopott félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.
A nagybányai művésztelep. Válogatás a Nagybányai Múzeum gyűjteményéből. Szolnoki Galéria. Szerk.: Zsolnay László. Szolnok.,é.n., Damjanich János Múzeum. 50 p. Készült 300 példányban. Fekete-fehér képekkel, többek közt Hollósy Simon, Iványi-Grünwald Béla, Ziffer Sándor, Thorma János, Jándi Dávid műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávi...
Murádin Jenő: Nagybányától Kecskemétig. Egy művészeti különválás történetéhez. Cumania III. Historia. Separatum. Kecskemét, 1975, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok közleményei. 11p. Francia nyelvű összefoglalóval.Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.