Csathó Kálmán: A régi Nemzeti Színház. Az Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színházi arcképalbum. II. kötete. Bp.,1960, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadt papírborítóval, kisebb ázás nyomaival.
A Szépművészeti Múzeum 1906-1956. Szerk.: Pogány Ö. Gábor, Bacher Béla. Bp.,1956, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Munkácsy Mihály, Ferenczy Károly, Egry József, Derkovits Gyula műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Vegyes művészeti könyvtétel, 4 db: Georg Kolbe Zeichnungen. Einleitung von Wilhelm Pinder. Berlin, én., Rembrandt Verlag. Német nyelven. Javított gerincű, kopott, foltos kartonált papírkötésben.; Robert Jordan: Daumier. Életrajzi regény. Ford.: Lontay László. Bp., 1976., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Henri Perruchot: Seurat élete. Ford.: Görög Lívia. Bp., 197...
Vegyes művészeti könyvtétel, 2 db: Rokotov. Master of World Painting. Leningrad, é.n., Aurora Art Publishers. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, orosz nyelven. Petrov-Vodkin. Master of World Painting. Leningrad, é.n., Aurora Art Publishers. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, orosz nyelven. / Two piecies of art book, paperbinding, in russian language.
Művészeti Lexikon I-II. kötet. Szerk.: Éber László. Bp., 1935, Győző Andor. Második, lényegesen megbővített és átdolgozott kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, II. kötet borítója foltos,.
Hans Memling um 1430-1494. Zwölf fabrige gemäldewieergaben. Mit einer Einführung von Edit Trost. Leipzig, 1957, E.A. Seemann, 16 p.+12 t. Kiadói papírkötés, német nyelven. / Paperbinding, in german language.