Christopher Brickell: Dísznövény enciklopédia. Az angol királyi kertészeti társaság kézikönyve. Szerk.: Jane Aspden/Száraz M. György. Bp., 1993, Pannon Könyvkiadó. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
Hérics-Tóth Jenő: Gyümölcsök és főzelékek konzerválásának kézikönyve. Az ipar és a háztartás részére. Bp., 1926, "Pátria", 302 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos borítóval, az utolsó pár lapon gyűrődéssel, egy-két kissé foltos lappal, "Ilkovics Büffé-Étterem. Bp., VI. Berlini-tér 2." + Benczéné Láng Irén: Gyümölcs és zöldség eltevés. Elméleti és gyakorlati kézikönyv receptekkel. Szerzői kiadás. Putnok, 1932, S. Tapody-ny., 96 p. Borító nélküli példány, javított gerinccel, aláhúzásokkal, foltos lapokkal, rossz állapotban.
Magyar Gyula: A rózsa termesztése. I. rész. A nemes rózsák oltási alanyai. Magyar Kertészet Kézi Könyvtára 1. füzet. Szerk.: Darvas Ferenc és Füredi Jenő. Kertészeti Lapok kiadása. Cegléd, 1925, Sárik Gyula-ny., VII+59 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval és gerinccel.
Zilahy Ágnes: Valódi magyar szakácskönyv. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi. Az 1892-es második, javított kiadás, REPRINT kiadása. Kiadói kemény-kötésben.
Tutsek Anna: Katóka szakácskönyve, Reprint kiadás. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó.Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.