Lovas József-Mezei István: Dízel-vontatójárművek gazdasági üzeme II. Bp., 1984, Budapesti Műszaki Egyetem Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés, kopott gerinccel. Megjelent 268 példányban. Szerzői tiszteletpéldány bebélyegzéssel, Mezei István hagyatékából.
A vasúti tisztképzés száz éve. 1887-1987. MÁV Tisztképző és Továbbképző Intézet. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés.
Dr. Unyi Béla: Vasúthálózatunk alakulása 1914-től napjainkig. Budapest, 1989, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Példányszám: 500. Papírkötésben, 3 db A/3-as melléklettel.
Szekeres József: Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. Közlekedési Múzeum Füzetei 3. Bp.,1968, Közlekedési Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Vegyes vasúti témájú könyvtétel, 5 db. Günther Feuerreissen: Reissen mit der Dampfbahn. Berlin,1982,VEB. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Ulrich Schenfold: Mein erstes Buch der Eisenbahn. München,1980,Südwest. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kijáró lapokkal. ZEV+DET. Die Eisenbahntechnik. 1992. August/September. Graz, 1992, Glasers Annalen. Német nyelven. Kiadói papírkötés...
150 éves a magyar vasút 1846-1996. Szerkesztette Mezei István. Bp.,(1996), MÁV Rt. 477 p. Kiadói nyl-kötésben, a címlap és a 23. oldal között hiányzó lapokkal, kijáró lapokkal, rossz állapotban. +William Wenger: Eisenbahnen der Welt. Lausanne, 1969, Mondo-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.