Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász író, az író meg vadászik. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1944, Singer és Wolfner, (Jókai-ny.), 381+3 p. Második kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott félvászon-kötésben, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Afrikai vadásznaplójából írta: - -. Bp.,[1929] , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 299 p.+ 8 (színes képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép, Tangyanyika volt Német-Kelet-Afrika térképe, Báró Huszár László 1926-1927. évi vadászexpedíciójának áttekintő térképe, 1:2,000.000,32x30 cm) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szözvegközti fekete-fehér képekkel, és színes képtá...
Széchenyi Zsigmond: Két kecske. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor, 195+3 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül 37 egészoldalas fekete-fehér fotóval. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, de a könyv hiánytalan.
Széchenyi Zsigmond: Elefántország. Afrikai vadásznapló-kivonatok. 1932-1933, 1933-1934. Bp., 1944, Szerzői kiadás, (Athenaeum-ny.), 216+2 p.+35 t.(Kétoldalas fekete-fehér fotók.)+1 (kétoldalas térkép) t. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a külső illusztrált papírboríték hiányzik, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van.
Hermann Wagner: Entdeckungsreisen im Wald und auf der heide. Leipzig, 1903, Otto Spamer, 1 (litográfia9) t.+VIII+200+4 p.+3 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, valamint 4 színes képtáblával illusztrált. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.