Dr. Hüvös Henrikné: Befőttek, saláták és főzelékek. Kisvárda, 1928, Klein Gyula Könyvnyomda, Könyv- és Papírkereskedés. Második kiadás. Foltos, gyűrött, megviselt papírkötésben, foltos lapokkal.
Biri néni [Barta Béláné, Parizsa Borbála]: Biri néni szakácskönyve [Brassó], 1926 Brassói Lapok Könyvosztályának kiadása, 191 p. Második kiadás. Az erdélyi konyha népszerű bemutatása. Kiadói sérült félvászon kötésben, a kötéstábla elvált a könyvtesttől, a lapok jó állapotban, utolsó oldalon kézzel írt recept.
Kertészeti lapok. Az Országos Magyar Kertészeti Egyesület hivatalos közlönye.13. évfolyam. Szerk.: Zsegrai 'Sigray Ferencz. Bp, 1898, Athenaeum. Kopott félvászon kötésben. Tulajdonosi névbejegyzéssel.
Fornády Elemér-Zombory Bertalan: A bor kezelés és a bortörvény magyarázata. (A rádiótanfolyam bővített és átdolgozott anyaga.) Az előadásokat írták: I-VII. - -. VIII. Dr. - -. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvsorozatának 30. Bp.,1941, Növényvédelem és Kertészet,132 p. Kiadó spirálkötés, kissé kopott borítóval, kissé deformált spirálozással, foltos lapokkal, névbejegyzéssel...
A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvsorozatának 3 kötete (5.,16.,19.): Horn János: Törpegyümölcsfák és alakfák, 70+2 p.; Horn János: Szilva termesztése, 62+2 p.; K. Győrffy Jenő: Kert és mezőgazdaság hasznos állatai, 64 p. Bp.,1935-1942,Növényvédelem és Kertészet. Kiadó spirálkötés, a borítókon kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
F. Späth: Bericht über die Verhandlungen der XIII. Allgemeinen Versammlung deutscher Pomologen und Obstzüchter und des deutschen Pomologen-Vereins in Breslau vom 28. bis 30. September 1893. Bockwa, 1894, Ernst Sarfert Nachf. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Csepregi Pál-Zilai János: Szőlőfajtáink. Ampelográfia. Bp.,1955, Mezőgazdasági Kiadó, 386+2 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, szakadt hátsó szennylappal.