Retau O.: Az önmegóvás. Az idegrendszer és a nemőszevek önfertőzés és kicsapongások okozta betegségeinek és tehetetlenségének biztos és alapos gyógyítása. Bp., 1905, Vass József, 127 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült, hiányos gerinccel, kijáró lapokkal, a lapok szélén kis sérüléssel.
Polyák Lajos: A klimatológia és klimatotherapia kézikönyve. Különös tekintettel a tüdővész klimatikus gyógykezelésére. Függelék: Balatonfüred klímája. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára LXIV. köt. Bp.,1892, Franklin-Társulat, 294 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső kötéstáblán kis folttal.
Carioni Stellwag Károly Tr.: A gyakorlati szemészet tankönyve. Ford.: Vidor Zsigmond. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára VI. Pest., 1868., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XIV+771 p.+ 3 (színes litográfiák) t. Szövegközti fametszetekkel. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, 3 kijáró lappal és 3 kijáró táblával. Ritka!
Hüttl Tivadar Emlékkönyv. Tanári működésének 20. évfordulójára 1921-1941. Debrecen, 1941., M. Kir. Tisza István Tudományegyetemi Nyomda, 1 t.+621+3 p.+1 (kihajtható) t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Az édesvizek élete. Ford. Entz Margit. Az eredetivel összehasonlította és a magyar viszonyoknak megfelelően kiegészítette Entz Géza. Bp. 1904. K. M. Természettudományi Társ. XXV, 588 l. 12 t. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel.
A magyar állattani irodalom ismertetése. III. 1891-1900. Szerk.: Szilárdy Zoltán. Bp., 1903, Kir. M. Természettudományi Társulat. Átkötött kissé foltos, kissé kopott félvászon-kötésben.
Camille Flammarion: A csillagok világa. Fordította: Zempléni P. Gyula. Első kötet II. kiadás + Második kötet IV. kiadás egybekötve. Bp., 1898, Vass József. Tulajdonosi névbejegyzésekkel, kopottas egészvászon kötésben.
Szőllős Henrik: Az ember és világa.Természettudományos olvasmányok. Bp., 1941, Szociáldemokrata Párt, ("Világosság"-ny.), 228 p. Első kiadás. Átkötött kopott álbordás félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, az eredeti papírborítókat bekötötték, ajándékozási sorokkal.
Schmidt Egon-Bécsy László: Ezer ágán, ezer fészek. Bp.,1981.,Móra. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.