Veres Péter 2 műve:
Ember és írás. Bp., 1942, Magyar Élet. Második kiadás. Kiadói papírkötés.;
Népiség és szocializmus. Bp.,én.,Magyar Élet. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Karinthy Frigyes: Az ezerarcu lélek. Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. A borító rajza Molnár C. Pál (1894-1981) Bp., 1916, Légrády-ny., 46 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos gerinccel, a címlapon és az utolsó lap szélén sérüléssel, kissé viseltes állapotban.
Karinthy Frigyes: A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. Modern Könyvtár 523. sz. Bp.,[1918], Athenaeum,(Uránia-ny.),28+4 p. A borító rajza Gedő Lipót illusztrációja. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón kis hiánnyal.
A komédia bemutatója 1917. okt. 13. -án, a Modern Színpadon (1916-1917, később: Belvárosi Színház 1917-1951) volt, Bárdos Artúr rendezésében.
Conan Doyle: Mi a spiritizmus. Az uj kinyilatkoztatás. Ford.: Révay József. Az okkultizmus könyvei. Bp., 1922., Kultura. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Ralph Waldo Emerson: Az emberiség képviselői. Ford.: Wildner Ödön. Kultura és Tudomány. Bp., 1923, Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Röck Gyula:A fehér Faust. Drámai költemény. Muzsinszki Nagy Endre rajzaival. Bp., 1935, Kókai Lajos. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.