1855 Vas Gereben Nagy Naptára az 1855-ik évre. II. évfolyam. A tisztitárt szerkesztette Galgóczi Károly. Pest, Landerer és Heckenast, III+1+12+292+14+2(kézzel írt tartalomjegyzék)+2 p. Benne érdekes írásokkal, európai államtárral, osztrák birodalmi névtárral, magyarországi katonai és polgári kormányzat névtárával, az osztrák birodalomban forgalomban lévő pénznemekkel, mérték táblázattal. A magyar és erdélyi vásárok jegyzékével. Bélyegdíjakkal. Vasúti és gőzhajó, postaközlekedési menetrenddel! Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, kissé foltos borítóval, sérült, javított gerinccel, az elülső borítón kézzel írt címmel, rézmetszetű címkép hiányzik, ceruzás aláhúzásokkal, 5 lapon kisebb-nagyobb szakadás (III, március/április,május/junius, szeptember/október, 229), néhány lapon javításnyommal, a lapok belsején, a kötésnél, laponként 3 db egészen apró lyukkal, kézzel írt tartalomjegyzékkel (részben kijár), egészen kis foxing foltokkal, az elülső lapon Vas Gereben beragasztott újságból kivágott arcképével. Ritka!
1857-1960 Magyar Nyelvészet folyóirat 6 füzete: II. évf. II., III., IV., V. és V. évf. I., III. számok. Szerk.: Hunfalvy Pál. Pest, 1856-1860, Egenberger Ferdinánd-Osterlamm Károly. Papírkötésekben, közte foltosak, 3 szám felvágatlan számmal (II. évf. IV., V., V. évf. III.), egy intézményi bélyegzővel, egy szakadt borítóval.
1868 A Magyar Tudományos Akadémia értesítője. II. évf. Szerk.: Rónay Jácint. Pest, 1868, Eggenberger Ferdinánd, 2+338+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapszélekkel, néhány helyen ceruzás aláhúzással.
1869 A Magyar Tudományos Akadémia értesítője. II. évf. Szerk.: Rónay Jácint. Pest, 1868, Eggenberger Ferdinánd, 2+227+3 p. Átkötött félvászon-kötés,kopott borítóval, kopott gerinccel, foltos lapszélekkel, néhány helyen bejelöléssel.
1884 Bp., Dr. Péczely Ignác: A tüdővészről s ennek kikerülhetése végett utasítás, a heveny és idült tüdőhurutok gyógyítására, hátoldalán homeopátiával minden betegséget gyógyító reklámmal, jó állapotban, 14p