Emile Zola műveinek 6 kötete: A Föld I-IV. köt.; Pascal orvos I-III. köt., Álom; A pénz I-III. köt, Novellák. Bp., én., Christensen és Társa-Gutenberg. A címlap keretrajzát és a bekötést Végh Gusztáv iparművész, a plakettet Beck Ö. Fölöp szobrászművész tervezte. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az elülső kötéstáblákon plakettel, változó állapotban, közte kopott borítókkal.
[Margueritte, Paul (1860-1918)] Margueritte Pál: Marie-Anne. Regény. Ford.: Győry Ilona. Marold rajzaival. Bp.,[1895],Légrády, 297 p.+23 t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egy hiányzó táblával.
Világot formáló gondolatok. Különleges gondolatok egykor és ma. Szerk.: Robert Stewart. Ford.: Greguss Ferenc Bp.,1998,Officina Nova. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Gondolat Zsebkönyvek könyvtétel, 15 db. Közte: Stegna Lajos: Korok és térképek, Bogdán István: Régi magyar mértékek, Hahn István: Naptári rendszerek és időszámítás. Lelley János: Ember és kenyere. Kiadói papírkötésben, változó, nagyrészt jó állapotban.
Kenedi Géza dr.: A pénz, Krőzustól Rockefellerig. Századok Legendái. Bp., 1913, Hornyánszky. Kiadói papírkötés, gerincnél kopott, szakadt, egyébként jó állapotban.