Dr. Sulica Szilárd: Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól. Kolozsvár, 1942. Sulica Szilárd saját kezű aláírásával és jegyzeteivel. Kiadói papírkötés, lapszéli gyűrődésekkel.
Vadas Mihály: Szomszédok. 20 Beszélgetés az alkotókkal. A könyv fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Bp., 1989, Mezőgazdasági Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben, kissé kopott gerinccel.
Zolnai Béla: Nyelv és stílus. Tanulmányok.. Bp., 1957, Gondolat. A szerző, Zolnai Béla (1890-1969) irodalomtörténész, nyelvesztéta, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált és dátumozott! Kiadói félvászon kötésben, éleinél kissé kopott borítóval.
Illés Endre: Homokóra. Bp., 1962, Magvető. A szerző, Illés Endre (1902-1986) dedikációjával "a könyv és a zene közös szeretetében" 1963-ból. Kiadói vászonkötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
Krúdy Gyula: Magyar király-idyllek. Bp., 1990, Magyar Irodalomtörténeti Társaság. A szerkesztő, Praznovszky Mihály (1946-) magyar irodalomtörténész, muzeológus által dedikált! Készült 1000 példányban, ebből 100 példány számozott (számozatlan példány). A borító Czinke Ferenc grafikusművész munkája. Kiadói papírkötés, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Hattinger Gábor (szerk.): Ég és föld között - Tisztelet Andy Warholnak (Versantológia). Bp., 1997, Etnikum. Bolyki Lajos, Fuhl Imre, Kormos Sándor stb. verseivel. Fekete-fehér grafikákkal illusztrált. Kiadói papírkötés
Pilinszky János: Végkifejlet. Versek és színművek. Budapest, 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóban. Kissé kopott, de egyébként jó állapotban. Néhány lapon ceruzával írt jelölések.
Kassai Vidor emlékezései. A művész születésének századik évfordulójára. Sajtó alá rendezte Kozocsa Sándor. Bp., én., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
Kunfalvy Ákos: Teremtsd a jövőt. - - versei. Grafika: Tar Mariann. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Négy Torony Művészeti Társulat. Kiadói kartonált papírkötés.