Bajza versei. A költő életrajzával Toldy Ferenc által. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, XXII+296 p. Negyedik, teljesebb kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az utolsó szennylapon hiánnyal, a címkép hiányzik.
Jászai Mari levelei. Sajtó alá rendezte: Kozocsa Sándor. Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné, 400 p.+XV t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban.
M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 3 sztl. lev.+1 t. (rézmetszetű címlap)+11 szt. lev.+372 p.+12 t.(rézmetszetű tábla.) Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, magánkönyvtári címkével, intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, öt lapon...
Kolligátum, benne két ritka művel: Paulikovics Lajos: Sarkadvár. Regény. Pest, 1861, Boldini Róbert Könyvnyomdája, 4+241+3 p. [Bors Eleonóra]: Edelény: Hódított föld. [Bp.,1889, Aigner], 3-127 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, az első művet körbevágták, a második mű címlapja, és első lapja (1/2.) hiányzik, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Kiszely Mária: Cosima. Wagner Richardné - Liszt Cosima élete. Bp.,1948,Bárd Ferenc és Fia. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Németh László: Móricz Zsigmond /Tanulmány/ Bp., 1943, Turul. /,,Jövő" Ny./. 118 l, 8 t. Kiadói félvászon kötésben, eredeti papír védőborítóval, mely csak enyhén sérült.