Hasznos Tudnivalók 2 száma (1.,8.): Csízik Gyula: Népművészet és egyéb hasznos tudnivalók.; Tarcai György: A körmöci muzsikus és egyéb történetek.; Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 99;48 p. A borítók illusztrációja Pálla Jenő (1883 - 1958) munkája. Kiadói illusztrált papírkötésben, az egyik borító szakadt.
Környei János (válogatta): Nemzeti kincsszekrény jelesb íróink gondolatgyöngyeivel. Pest, 1863, Lampel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval és gerinccel, könyvtest részben elvált a borítótól, előzéklapon ajándékozási sorokkal és intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos lapokkal és néhány ceruzás jelöléssel.
Hermann Keyserling: Új világ születése. Ford.: Juhász Andor: Nagy József bevezetőjével. Világkönyvtár 50. Bp.,[1929], Révai, 194+6 p. A borítékot és címlapot rajzolta, valamint a kötést tervezte Zádor István. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói eredeti papír védőborítóban, jó állapotban.
Oláh Gábor: Petőfi képzelete. A Csokonai-kör tulajdona. Bp.,1909, Franklin. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borító apró szakadásokkal, első néhány lap kissé foltos.
Dr. Iványi Ede: Comenius Amos János élete, paedagogiai s egyéb irodalmi munkássága. Budapest, é.n., Lampel. Félvászon kötésben, sérült kötéssel, több lapon ceruzás aláhúzásokkal, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Homéroszi himnuszok. Fordította: Devecseri Gábor. Teljes kiadás. Bp.,[1948],Új Idők (Singer és Wolfner.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borító.
Márkus László: Ki lesz a barna lányban. A szerző áthúzott dedikációjával. Kolozsvár, 2010, Erdélyi Híradó-Előretölt Helyőrség. Kiadói kartonált papírkötés, kis kopásnyomokkal.