4 000 Ft
10,36 EUR, 11,43 USD
Papidolgozatok gyászesetekre. Halotti predkiációk, gyászbeszédek és imák, egyházban, gyászudvaron és sírnál. VII-VIII. füzet. Szerk.: Fördős Lajos. [Egybekötve.] Kecskemét, 1857-1859, Szilády Károly, 4+221+3 p.;4+216+4 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal. A Papi Dolgozatok Gyászesetekre c. teológiai könyvsorozat 1849-ben indult. Az első két füzet szerkesztője, és elindítója Szilády László (1812-1862) kiskunhalasi református lelkész. A többi füzetet Fördős Lajos (1817-1884) református lelkész, főesperes, író, költő jegyzete. 14 füzetet ért meg 1849-1871 között.