1807. Egy néhány szép énekek és mulatságos versek. Íratatott Pelsüczön Szegedi János által. Egyházi és világi énekek különböző alkalmakra közöttük esküvőkre. Az esküvői énekek által követjető a kor lakodalmainak menete is, asszonykérés, szállás kérés, stb. 136 kézzel beírt oldal, korabeli sérült félbőr kötésben
cca 1830 Szakácskönyv, receptgyűjtemény. 301 db kézzel írt recept közel 280 oldalon, német nyelven, hozzá tartlaomjegyzék, regiszter. Félbőr kötésben, kissé kopottas borítóval, belül nagyon szép állapotban, egy-két korabeli magyar bejegyzéssel / Cook-book, collection of recipes. Hand written in half leather binding. 24 cm
1849 Haynau főszertábornok, a cs. és kir. magyar- és erdélyországi hadsereg főparancsnoka által november 1-jén az alkotmányos rend visszaállítására kiadott hirdetmény + birodalmi alkotmány, 18+2 p, helyenként kisebb foltokkal, részben szétvált
cca 1870-1910 betléri gróf Dénes család fotó és irat hagyatéka. A család tagjait és ismerősöket ábrázoló fényképek, nagyrészt feliratozva, kb 25 db fotó, részben berakóban, sok levél, okmány, irat.
cca 1890 Blumen vom Heiligen Lande. A Szentföld képei és virágai, fa-borítású füzet szárított virágokkal, angol. német és héber nyelven. Kissé foltos / Flowers and views of the Holy Land. 10 pictures and dried flowers in wood covered booklet. In German and hebrew languague. Some of the pages a bit spotty,
1912 Zenta városi és tanyai h. é. keskeny vágányú vasút, 1912. Hossz-szelvény, Variáns hosszszelvények és jellemző-keresztszelvények és Helyszínrajz. Kézzel rajzolt, jegyzetelt szelvényekkel, helyszínrajzokkal. Foltos összeköthető vászon mappában, és széteső félvászon mappákban, a helyszínrajz feltehetőleg nem teljes, foltosak.
1916. Geszt. Tisza István miniszterelnök autográf aláírással ellátott, fejléces elutasító levele. (Nagyváradi helyi érdekű vasút építése tárgyában) + boríték