Győrffy-Villám András et al.: Lovas nemzet. A magyarság és a ló évezredeken átívelő barátságáról. Bp., 2004, Helikon. 199 p. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
Horváth Mihály: Magyar történelme. V. köt. Pest, 1872, Heckenast Gusztáv, XX+529+3 p. Az új dolgozat második, bővített kiadása. Kiadói papírkötés, kissé foxing foltos lapokkal.
Papp-Váry Árpád, Hrenkó Pál: Magyarország története régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Kovács Éva, Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények. Bp., 1980, Corvina. Egészoldalas, színes fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, kartonált papírkötés, kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
Tolnai világtörténelme: A civilizáció története. A föld fokozatos fölfedezése és a természet erőinek meghódítása. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Átkötött egészvászon-kötés, az átkötéshez az eredeti borítót felhasználták.
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 3. köt. Szekszárd, 1991, Babits-Magyar Amerikai Kiadó Rt. Reprint. Kiadói műbőr-kötés, volt könyvtári példány.