Magyar Művelődéstörténet. II. köt.: Magyar renaissance. Szerk.: Domanovszky Sándor. Reprint. Szekszárd, 1991, Babits-Magyar Amerikai Kiadó Rt. Reprint. Kiadói műbőr-kötés, intézményi bélyegzővel.
1931 Archaeologiai Értesítő. XLV. köt. Szerk.: Hekler Antal. Bp., 1931, MTA, XI+357 p. Magyar és német nyelven. Benne gazdag fekete-fehér képanyaggal. Fettich Nándor, Bartucz Lajos, Genthon István, Zádor Anna és mások írásaival. Benne Erdélyi Gizella: A polgárdi ezüst triposról (kőszárhegyi, Seuso!) szóló tanulmányával. Kiadói papírkötés, a borító levált, a kötése laza, szétvált, néhány felvágatla...
Az aradi vértanúk I-II. köt. Összegyűjtötte, a szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt, és a jegyzeteket írta: Katona Tamás. Magyar Századok. Bp., 1979, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. J. F. Horrabin rajzaival. Bp., 1925, Genius Könyvkiadó Rt. Második kiadás. Kiadói kopott aranyozott egészvászon kötés, foltos lapokkal, sérült gerinccel.
Hoernes, Moritz: Österreich-Ungarn und das haus Habsburg. Geographisch und statistisch, geschichtlich und genealogisch un Umrissen dergestellt. Teschen, ,K. u. K. Hofbuchhandlung Karl Prohaska, 1 t.+4+184+10 p.+11 (Reichs und Länderwappen, Orden und Ehrenzeichen, litografált táblák) t.+ 2+15+3 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal, az állami címereket és kitüntetéseket tartalmazó litografált táb...
Gudenus János József - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Kissé szakadt védőborítóval, könyvtest elvált a borítótól.
Raffay Ernő: Trianon titkai, avagy hogyan bántak el országunkkal. Budapest, 1990, Tornado Dannenija. Kiadói papírkötés. Kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.